Author Topic: we eat like shit  (Read 11609 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ktistai

• R.E.S.T. FTW
  • Administrator
  • Stau pe un nor si cant la harpa.
    • 2cu2Ro
Re: we eat like shit
« Reply #45 on: 2012 March, 16, 01:35:24 »
@kti: io am vazut-o cu ochii mei, dar cu o felie de cozonac (tipu bause vreo 20 de litri de vin toata ziua. FARA EXAGERARE)
micul lu' asta si cozonacu' aluia, contineau ceva ce nu ii face bine probabil la stomac.
nu cre' sa fie alcoolul de vina.

Never explain. Friends do not need. Enemies will not believe you anyway  / The definition of insanity is doing the same thing over and over again and expecting different results / Adevarul invinge intotdeauna. In 3 cazuri din 7

Offline Stefan

• Administrator
« Reply #46 on: 2012 March, 16, 08:24:32 »
@kti: io am vazut-o cu ochii mei, dar cu o felie de cozonac (tipu bause vreo 20 de litri de vin toata ziua. FARA EXAGERARE)
micul lu' asta si cozonacu' aluia, contineau ceva ce nu ii face bine probabil la stomac.
nu cre' sa fie alcoolul de vina.

sigur nu. pai toata ziua au baut si nu au avut nimic, si cum s-au atins de porcariile astea doua...it all went wrong. fckin food.

Offline DeadPeopleMaster

• DT
  • *
  • I am the begining I am the End !
« Reply #47 on: 2012 March, 16, 11:32:21 »
@asanctum: berea o mai dai jos cu alergatu, dar daca futi si o shaorma peste, iti mai arde o laie de alergat.

20l ? mai da-l mah in masa... eu nu cred asa ceva... trebuia sa fie in coma alcoolica demult plus sa mai aiba si plosca .....da nu intra mah omule 20 l de lichid in tine in 12 ore sa zicem

Offline Stefan

• Administrator
« Reply #48 on: 2012 March, 16, 21:13:50 »
@asanctum: berea o mai dai jos cu alergatu, dar daca futi si o shaorma peste, iti mai arde o laie de alergat.

20l ? mai da-l mah in masa... eu nu cred asa ceva... trebuia sa fie in coma alcoolica demult plus sa mai aiba si plosca .....da nu intra mah omule 20 l de lichid in tine in 12 ore sa zicem

intra de la 11 dimineata pana la 1-2 noaptea. asta daca faci asta de vreo 30 de ani. de oameni cu 42 de grade temperatura si inca sa fie lucizi ai auzit? been there, done that vreo 5 ani la rand.

Offline Gogoasainfuriata

• Pioner
  • *
« Reply #49 on: 2012 March, 22, 17:10:36 »
Nu fumez ,beau moderat , mananc cam orice si sunt sanatos. Carnea o iau din magazinele astea care se cheama "direct de la producator" , lactate de orice fel , dulciuri cam zilnic , cola mai rar asa cam odata de doua ori pe saptamana si nu am depasit 70 de kg , ba din contra , sunt cam subnutrit ptr inaltimea mea(1,84) . Sa nu mai zic , ca bag in mine ca spartu si nu se intampla nimic.

Iarna : Ciorbe , carne la greu.
Vara : Salate + carnea facuta pe gratar cat se poate de mult si inghetata pana nu mai pot.

Offline ktistai

• R.E.S.T. FTW
  • Administrator
  • Stau pe un nor si cant la harpa.
    • 2cu2Ro
« Reply #50 on: 2012 March, 22, 19:10:15 »
Nu fumez ,beau moderat , mananc cam orice si sunt sanatos.

Introducerea asta imi aminteste de :
ma trezesc devreme, fac exercitii fizice, mananc la ore fixe, citesc, ma culc devreme, da' cand ies io din puscarie......

Never explain. Friends do not need. Enemies will not believe you anyway  / The definition of insanity is doing the same thing over and over again and expecting different results / Adevarul invinge intotdeauna. In 3 cazuri din 7

Offline Gogoasainfuriata

• Pioner
  • *
« Reply #51 on: 2012 March, 22, 19:22:17 »
exagerezi. stiu o gramada de pe aici ca eu nu fumez , nu am treaba cu fumatul. de baut beau cand ies in oras , nu am placeri de a bea singur acasa , nu zic , ca nu beau niciodata , dar se intampla foarte rar sa beau acasa. Si cu haleala e exact cum am zis.

Offline Anakin

• I don't feel like writing more...
  • Newbie
  • R.E.S.T.
« Reply #52 on: 2012 March, 23, 10:23:31 »
Eu nu pot sa spun decat ca:
1. Dupa ce am renuntat la dulciurile din comert (nu si la cele facute in casa) am slabit 6 kile.
2. Dupa ce am renuntat la mezeluri, branzeturi tartinabile, margarina, conserve de orice fel, am mai slabit 5 kile.
Nu am tinut vreun regim, nu am facut sport (poate m-am plimbat ceva mai mult).
E drept ca nici cu prajelile nu am mai exagerat, insa acum, daca se intampla sa pun botu' pe unul din produsele mentionate anterior, ma ia stomacul imediat.

si ai ramas cu 90 de kile, faina poveste. atat timp cat mananci dulciuri nu slabesti, indiferent ca sunt comerciale sau home made.cele comerciale, sintetice dauneaza sanatati dar nu ingrasa la fel de mult ca cele naturale, ei nu vor pune nimic consistent acolo ci doar ceva putin cu putere mare, ca siropurile alea la sticlute de 2 grame esenta de ciocolata rom sau etc , bei aia si te imbeti. lucrul pentru care ai slabit a fost probabil pentru ca ai renuntat la grasimi cum ai spus tu in pasul 2. e ca si cum ai manca seminte, daca manci seminte normale de pe camp din floarea soarelui manaci un sac ca sa te ingrasi sau sa nu mai poti, daca cumperi o halva, iei 2 guri si gata ca ti se face rau.. deci e cam acelasi rahat. doar ca dulciurile comerciale si brazeturile si laptele nu ingrasa mai mult ca cel natural. credema. sa manci o branza de la tara si sa bei un pahar de lapte dinala sanatos  original de la tara, face mai mult decat 10 pahare de lapte comercial. in legatura cu mezelurile, din cate stiu eu salamul este facut din soric si grasime, cremvusti sunt facuti din oase de pasare macinate, astea nu ingrasa. ia baga in tine un cartabos facut de bunicu in fundu moldovei ca simnti ca te saturi frate.
They try to put you down, if you are smart you can rise up.. but where is the reason to rise up?