Author Topic: Upgrade  (Read 10206 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ktistai

• R.E.S.T. FTW
  • Administrator
  • Stau pe un nor si cant la harpa.
    • 2cu2Ro
Re: Upgrade
« Reply #45 on: 2018 February, 04, 14:20:42 »
Mie personal mi se par la fel de zlabe ambele, departe de a ma impresiona vreunul. Dar nu ma lua in seama. Oricum nu as merge pe Steelseries, tot ce am vazut de la ei si ce am atins, m-a dezamagit grav.
Singurii mice care ma mai impresioneaza la momentul asta sunt benq zowie.

Never explain. Friends do not need. Enemies will not believe you anyway  / The definition of insanity is doing the same thing over and over again and expecting different results / Adevarul invinge intotdeauna. In 3 cazuri din 7

Offline vladutza

• Pioner
  • *
  • SuperVladuTZ
« Reply #46 on: 2018 February, 04, 16:09:51 »
Si tu ai dreptate! :P  Asta ar fi primul Steelseries  reusit, din ce vad in reviews, si are senzorul ala bun. Am uitat sa zic  ca am ales astea doua dupa felul cum se simt in mana. Am noroc cu magazinele astea ce le au expuse. Mai este unul fain, care sta bine in mana, de la Razer  dar plm, e super scump, pe undeva la 180euro?!!?!?wtf!! La fel ca si Logitech G900/9003 ~130E.  Deocamdata sunt fixat pe Rival 600.

Offline ktistai

• R.E.S.T. FTW
  • Administrator
  • Stau pe un nor si cant la harpa.
    • 2cu2Ro
« Reply #47 on: 2018 February, 04, 16:44:28 »
Si tu ai dreptate! :P  Asta ar fi primul Steelseries  reusit, din ce vad in reviews, si are senzorul ala bun. Am uitat sa zic  ca am ales astea doua dupa felul cum se simt in mana. Am noroc cu magazinele astea ce le au expuse. Mai este unul fain, care sta bine in mana, de la Razer  dar plm, e super scump, pe undeva la 180euro?!!?!?wtf!! La fel ca si Logitech G900/9003 ~130E.  Deocamdata sunt fixat pe Rival 600.
Am avut in ultimii 20 de ani, cei mai scumpi mausi pe care i-am putut gasi. Acum am un maus, pe care l-am primit cadou la o placa de baza si initial voiam sa il arunc la gunoi. M-a lasat apoi G700S(a treia bucata) si l-am deschis doar pana cand imi venea noul mouse. Mi-am dat seama insa ca mouse-ul e supee mijto, am anulat comanda pt G903 si am ramas cu asta...si te asigur ca e super misto, nimic nu justifica diferenta de pret pana la un mouse de 150 Euro or so: https://www.pcgarage.ro/mouse-gaming/msi/interceptor-ds-b1-gaming-mouse/
Este usor, sta bine in mana, scroll ok, butoane cu contacte ok, foarte misto senzorul. Plm, costa 80 lei :)))

Never explain. Friends do not need. Enemies will not believe you anyway  / The definition of insanity is doing the same thing over and over again and expecting different results / Adevarul invinge intotdeauna. In 3 cazuri din 7