Author Topic: Retur produse PC Garage  (Read 15075 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline ktistai

• R.E.S.T. FTW
  • Administrator
  • Stau pe un nor si cant la harpa.
    • 2cu2Ro
Re: Retur produse PC Garage
« Reply #15 on: 2012 August, 14, 12:52:50 »
Deci, tu vroiai ca ei sa desigileze un produs nou nout pentru a-ti raspunde tie la o curiozitate, iar in cazul in care nu se potrivea cerintelor tale sa ramana cu el nevandut pentru ca a fost desigilat?

Yes, it makes perfect sense.

Nu.
Io vroiam sa imi spuna daca este compatibil.
Ca ei il desigileaza, simt, intreaba producatorul, fac slujbe in acest sens sau pur si simplu au experienta mai mare, vanzand 1 catralion de stick-uri usb, este treaba lor.
In cazul in care nu se potrivea cerintelor mele, le aduceam eu incapoi, 2 bucati cu ambalajul taiat, nu e acelasi kkt?
Macar asa nu il mai trimiteau prin curier, nu le mai returnam eu and so on.

Never explain. Friends do not need. Enemies will not believe you anyway  / The definition of insanity is doing the same thing over and over again and expecting different results / Adevarul invinge intotdeauna. In 3 cazuri din 7

Offline Apekiller

• I am Vengeance
  • Dinozaur
  • **
  • I am Vengeance
« Reply #16 on: 2012 August, 14, 19:13:55 »
Pe producator nu l-a interesat sa verifice asta si sa treaca in specificatii, si nici pe distribuitori nu ii intereseaza sa afle pt o vanzare de 50 de lei ca vrei tu sa il folosesti la xbox, televizor sau magnetofon.

Orienteaza-te si tu dupa viteza din specificatiile tehnice si gata, nu e atat de greu. Eu am pus mai demult unul no-name la xbox si a mers binemersi.

In my minds eye I see people they are not free
In my world I'm living in I feel no harmony...

Offline ktistai

• R.E.S.T. FTW
  • Administrator
  • Stau pe un nor si cant la harpa.
    • 2cu2Ro
« Reply #17 on: 2012 August, 14, 19:48:36 »
Pe producator nu l-a interesat sa verifice asta si sa treaca in specificatii, si nici pe distribuitori nu ii intereseaza sa afle pt o vanzare de 50 de lei ca vrei tu sa il folosesti la xbox, televizor sau magnetofon.

Orienteaza-te si tu dupa viteza din specificatiile tehnice si gata, nu e atat de greu. Eu am pus mai demult unul no-name la xbox si a mers binemersi.

Eu nu reprezint producatorul sau distribuitorul, eu reprezint clientul which is the most important shit out there.
Iar vanzarea era de 80 de lei, numai daca ei au vandut 1 singura bucata ever.
Ceea ce nu cred ca e cazul, in universul nostru Ape, lucrurile sunt putin altfel.
Ceea ce ma intereseaza pe MINE, e compatibilitatea cu device-ul meu, nu cu multimea tuturor celorlalte device-uri minus al meu.

Si tot in universul nostru, mult diferit pare-se fata de al tau, specificatiile tehnice privitoare la viteza, nu corespund.

Anyway, in alta ordine de idei, sa nu uit, ca vroiam sa scriu asta : Corsair Flash Voyager GT 8gb este cel mai rapid stick pe care am pus mana ever.
L-am testat in comparatie cu astea 2, cu un verbatim si cu un Corsair Flash 16 gb.
Toate au cam 4-5mb/sec la copiere, pe cand corsair voyager gt 8gb, ajunge pe la 25 mb/s

Never explain. Friends do not need. Enemies will not believe you anyway  / The definition of insanity is doing the same thing over and over again and expecting different results / Adevarul invinge intotdeauna. In 3 cazuri din 7

Offline Stefan

• Administrator
« Reply #18 on: 2012 August, 15, 00:25:31 »

hai ca parca esti producatorul. pe ei nu i-a interesat sa verifice, pe mine ma doare in pula daca raman cu el desigilat ca nu e compatibil. fair enough?

Offline bubu16051

• Nu muscati ca-s otravit !
  • Global Moderator
  • Life sucks ... and then you die !
« Reply #19 on: 2012 August, 15, 00:31:44 »
Deci, tu vroiai ca ei sa desigileze un produs nou nout pentru a-ti raspunde tie la o curiozitate, iar in cazul in care nu se potrivea cerintelor tale sa ramana cu el nevandut pentru ca a fost desigilat?

Yes, it makes perfect sense.

nu frate, pulica lui voia ca aia sa stie ce pulica lor vindeau
nu asa: I: "stick-ul asta e compatibil sau nu ?"
             R: "da"

omul cumpara un stick usb, nu rosii

am dat si eu de d;astia la domo, cand voiam o masina de spalat si 2 modele aveau dif de pret de fo 2kk desi functiile afisate erau identice. Cand i-am intrebat de unde e diferenta, m-au sfatuit sa citesc manualele, fute-m-as pe ochii lor, de parca eram la biblioteca
Viata e ca un fir de par din cur: scurta si plina de rahat
......
Nimeni nu moare virgin: viata i-o trage fiecaruia cel putin o data !
......
Life is a shareware and nobody knows which is the trial period

http://bubuleanu.weblog.ro

DT link: Parameciu

Offline asanctum

• certified double-clicker
  • DT
  • Respect my authoritah !!
    • Let IT be your pashion !
« Reply #20 on: 2012 August, 15, 01:36:23 »
am dat si eu de d;astia la domo, cand voiam o masina de spalat si 2 modele aveau dif de pret de fo 2kk desi functiile afisate erau identice. Cand i-am intrebat de unde e diferenta, m-au sfatuit sa citesc manualele, fute-m-as pe ochii lor, de parca eram la biblioteca

:)) :)) :)) selling washing mashines like a boss :lolz:
asta e buna de stand up  :))

Offline Vadim

• Daca ti-e foarte rau, inseamna ca ti-a fost si FOARTE BINEEE!!!
  • Administrator
  • Balaurian Loialist
    • Principia Discordia