Author Topic: America's Got Talent - 1 milion de coco premiu = 2083/luna timp de 40 de ani  (Read 1978 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Vadim

• Daca ti-e foarte rau, inseamna ca ti-a fost si FOARTE BINEEE!!!
  • Administrator
  • Balaurian Loialist
    • Principia Discordia
ia uitati ce zice la sfarsit la america's got talent apropos de "premiul de 1 milion de coco":

cu niste aritmetica de baza calcula ca asta inseamna $2,083.33 pe luna timp de 40 de ani :lol:
sau, daca e nerabdator si vrea acum "the present cash value of such annuity", calculam cu functia PV din hexcel (like a boss  :rasta:) ca la o rata de dobanda estimata de 10%, net present value ar fii $20,833.33; daca oamenii-s generosi si calculeaza la un 5% ar fii $41,666.67, iar daca-s chitrosi si-i zic 15% take it or leave it, primeste fix $13,888.89 :))

isn't the fine print a bitch?! :)) va dati seama ca la noi nici nu-i obliga sa scrie asa ceva undeva, afli cand sa iei cascavalu' ca stai prietene ca de fapt primesti echivalentul premiului in pungi de pufuleti timp de 100 de ani :))

Offline Stefan

• Administrator
ce mizerie.

Offline pelerinul

• ku okii pe voi
  • Administrator
hai ca macar poti sa uiti de grija ratei pt casa :)
am fost, sunt si voi fi: PELERINUL. Pana voi ajunge acasa.

pelerin_ul in Darkthrone

Offline namnicioidee

• Travian
  • *
  • bau bau
da, doar ca in 40 de ani... firma aia se inchide dupa primii 3-4-5 cind se satura lumea de cacatu ala si nu mai au audienta. si isi fac pierdute porprietatile/bunurile intre ei, intre firmele proprii, intre prieteni, etc.(nu stiu exact daca legislatia americana in materie seamana cu a noastra dar sunt sigur ca are si a lor destule portite pt astfel de golaneli), baga banii in contu din cipru, declara falimentu' si gheorghe ala care cistigase asteapta multi ani fericiti(dar mai saraci cu 2k/luna decit aniticipase) restul de 90% din bani.
eu = pleoscalete

support bacteria! they're the only kind of culture some people have

Offline bubu16051

• Nu muscati ca-s otravit !
  • Global Moderator
  • Life sucks ... and then you die !
teapa in stil american ..... nu mai stiti finalul filumului "Si caii se impusca, nu-i asa ? " ..... identic
Viata e ca un fir de par din cur: scurta si plina de rahat
......
Nimeni nu moare virgin: viata i-o trage fiecaruia cel putin o data !
......
Life is a shareware and nobody knows which is the trial period

http://bubuleanu.weblog.ro

DT link: Parameciu

Offline Vadim

• Daca ti-e foarte rau, inseamna ca ti-a fost si FOARTE BINEEE!!!
  • Administrator
  • Balaurian Loialist
    • Principia Discordia
teapa in stil american ..... nu mai stiti finalul filumului "Si caii se impusca, nu-i asa ? " ..... identic

the american dream ce plm :lol:
mi-am adus aminte ca am auzit si la noi la next top model cica marele premiu de 70k eur si se scapa botezatu de vreo 2 ori ca de fapt e un contract in valoare totala de 70k eur pe 5 ani cu o agentie de modele...adica plm 1.2k EUR pe luna (brut evident) de care o si pun pe-aia sa munceasca probabil ca sclava si o vand la straini cu plm probabil 5k eur pe zi, ca doar e castigatoarea next top model romania :))