Author Topic: Pregătiri de campanie  (Read 2320 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Easterner

• WOT
  • R.E.S.T.
Pregătiri de campanie
« on: 2013 October, 24, 22:07:10 »
Încep eu cu primul thread în secțiunea asta.

Mai postez o dată linkurile către regulile generale și anunț, găsiți acolo și niște trimiteri către punctele de victorie și punctele de faimă:

http://worldoftanks.eu/en/news/cw/new-campaign-coming/

http://worldoftanks.eu/en/news/cw/second-campaign-rules/

Ce e de reținut:

Harta o să fie resetată la începutul campaniei (ca și data trecută). Presupun că în prima zi o să avem din nou toate provinciile deschise pentru landing dar asta nu e sigur încă.
Dacă e așa, putem să alegem ce hartă ne convine nouă, depinde ce line-up avem. Dacă în primul stadiu (Tier 1-4) mergem pe spamat T-50 ar trebui o hartă măcar semi-deschisă, dacă optăm pentru tancuri mai grele și cu armură mai groasă trebuie o hartă mai închisă, ca să nu poată lighturile să ne „bâzâie”. În orice caz, cum am mai spus, trebuie să ne hotărâm spre ce provincie ne orientăm și să facem traininguri ca să rafinăm tactica, să știm exact unde ne așezăm, cum stăm, să fie instrucțiuni clare nu doar „facem def” etc.

Sunt niște „tinichele” interesante de câștigat, merg luate măcar așa pentru colecție că-s mai rare decât medaliile epice. În afară de medalia de participant care se dă destul de simplu (jucătorul trebuie să participe la câte o bătălie în fiecare stadiu) mai sunt unele care sunt „făcubile” zic eu. De exemplu ‘Victor’ medal  class IV = 5-9 victorii în timpul campaniei (nu zice nimic de vreo restricție, deci contează și bătăliile de la turneul de landing), asta o putem obține într-o singură seară în care am ajunge în semifinală sau finală. ‘Unstoppable’ class IV înseamnă 5-9 victorii consecutive, la fel, putem obține într-un singur turneu bun. Pe urmă încep medaliile mai dificil de obținut, care au treabă cu capturarea de provincii dar zic eu că în stadiile 1 și 2 avem șanse chiar și la astea.

Încă nu au zis ăștia dacă în primul stadiu o să fie ca la companie, adică doar limită maximă de tier 4 sau o să fie o zi cu tier 1, o zi cu tier 2 etc. dar se pare că mai degrabă o să fie doar limită maximă. Dacă e așa, la tier 4 ar trebui să experimentăm puțin, deși în listă sunt menționate Pz3 și T-50, s-ar putea să fie necesare și alte tancuri pentru roluri mai specifice sau, dacă vrem să mergem pe un push cu tancuri cu blindaj gros, să ne orientăm eventual către Matilda, nu știu dacă nu cumva ar merge și mizerica aia americană de T40 care scuipă bine cu ultimul tun. Pentru asta trebuie chiar să intrăm în training și să vedem.

Mai e puțin deci trebuie deja să începem pregătirile pentru primul stadiu unde avem șanse să luăm chiar provincii.  :mmlor:

Offline ktistai

• R.E.S.T. FTW
  • Administrator
  • Stau pe un nor si cant la harpa.
    • 2cu2Ro
Re: Pregătiri de campanie
« Reply #1 on: 2013 October, 25, 00:12:09 »
6+

Never explain. Friends do not need. Enemies will not believe you anyway  / The definition of insanity is doing the same thing over and over again and expecting different results / Adevarul invinge intotdeauna. In 3 cazuri din 7

Offline dieselro

• WOT
  • BANNED
« Reply #2 on: 2013 October, 25, 00:33:21 »
Ba,  in pula mea. Nu o mai ardeti aiurea cu gura. Scrie clar ca primu stadiu e limitat la tier 6, nicidecum 4. Da-o in buba masii...

Offline Easterner

• WOT
  • R.E.S.T.
« Reply #3 on: 2013 October, 25, 00:41:09 »
Pardon, nu știu de ce rămăsesem cu impresia că e limita maximă la tier 4 în primul stadiu.
Cu atât mai bine, la tier 6 știm ce și cum deci un motiv în plus să ne apucăm de planificare și antrenamente.

Offline Easterner

• WOT
  • R.E.S.T.
« Reply #4 on: 2013 October, 28, 22:10:26 »
Informații noi despre cum vor funcționa hărțile.

http://worldoftanks.eu/en/news/cw/cw-second-global-map/

Pe scurt, vor exista 2 hărți, cea clasică unde se va juca după regulile standard dar cu limită de tier 8 pe timpul campaniei (cel puțin până în stadiul 3) și harta de campanie unde se acordă punctele de victorie și faimă. Din ce spun ăștia, de pe 31 oct până pe 5 nov o să fie în test harta de campanie, deci din câte înțeleg, vom putea să încercăm deja landinguri pe ea dar campania „pe bune” o să înceapă pe 5 noiembrie (as planned).
Teoretic pe joi putem încerca primul landing de probă pe harta de campanie, presupun că la tier 6. Așa că lustruiți tancurile și faceți economie de credite să luați muniție și consumabile premium când începe campania. 
:mmlor:

Offline Oberst_Dan_PR27

• Global Moderator
  • R.E.S.T.
    • Mai scriam si eu candva....
« Reply #5 on: 2013 October, 28, 23:33:13 »
uhuu, pot sa joc si eu pana in stage 3:D
desi la campaign map nu specifica, cel putin aici daca este limita de tier

Offline Easterner

• WOT
  • R.E.S.T.
« Reply #6 on: 2013 October, 31, 19:35:04 »
E în probe harta pentru a doua campanie, cum am zis mai sus. Nu punem și noi niște landinguri de încercare?

Offline Easterner

• WOT
  • R.E.S.T.
« Reply #7 on: 2013 October, 31, 23:57:59 »
ALO! Ăștia cu drepturi, punem și noi un landing de probă pe harta de campanie azi???

Offline catasaint

• WOT
  • Deep and well though quote from a dead guy here!
« Reply #8 on: 2013 November, 01, 13:11:06 »
eu ma bag azi la cw daca e !
verific daca pot sa pun landing

Logo" class="bbc_img resized" style="cursor: pointer;

Offline Easterner

• WOT
  • R.E.S.T.
« Reply #9 on: 2013 November, 01, 18:05:43 »
Bun.
Marți (pe 5) să fim atenți, o să fie din nou toată harta deschisă și atunci am avea șanse mari să luăm o provincie, mai ales că se joacă la tier 6!
Și o mai spun o dată, cu riscul de a mă repeta: trebuie să facem naibii un plan și o mobilizare de campanie. Commanderii, unde v-ați ascuns?

Offline DiabloD

• WOT
  • R.E.S.T.
« Reply #10 on: 2013 November, 01, 18:07:35 »
Easterner te agiti cam degeaba! Ask Horrorist !  :lolz:

Offline Easterner

• WOT
  • R.E.S.T.
« Reply #11 on: 2013 November, 01, 18:17:53 »
Easterner te agiti cam degeaba! Ask Horrorist !  :lolz:
Mă gândesc că dacă ne-om agita mai mulți om trezi din somnul cel de moarte grupul vesel care și-a arogat conducerea clanului și care e sublim dar lipsește cu desăvârșire...

Offline tom_Cat

• Global Moderator
  • Our work is never over // Daft Punk
« Reply #12 on: 2013 November, 01, 19:11:20 »
Daca vreunul din voi considera ca poate aduna 15 oameni cu tancurile necesare pentru Clan War
sau vreunul din voi poate recruta jucatori decenti, va cedez locul.

Semnalizati daca doriti si o sa va cedez locul.

Offline Easterner

• WOT
  • R.E.S.T.
« Reply #13 on: 2013 November, 01, 20:49:10 »
Iar mentalitatea asta cu "nu avem tancuri pentru stadiul 3 și atunci nu are rost să jucăm nici la 1 și 2”? La CW standard, fără campanie, era „și dacă luăm provincia nu o să putem să o ținem așa că nu are rost nici să o luăm”. Nu o să realizăm nimic dacă mergem în continuare pe ideea asta! Cum am spus, acțiuni CONSTRUCTIVE, gen pregătire, planificare, antrenament, lupte în echipă (adică chiar landinguri) nu „hăhăhă ce puține killuri ai făcut în random hăhăhă” sau „n-avem tancuri pentru 10 deci nu dăm nici la 6”.
Am înțeles, nu vă interesează campania pe voi ăștia din noua conducere, că „nu e oameni ca în hălălalt clan în care era dăcât pro gheimări”. Suntem totuși câțiva (destui) interesați de campanie și ca experiență și ca medalii și ca orice altceva. Dacă nu vreți să puneți voi landiguri, măcar dați drepturi unora pe care-i interesează! Acum sunt online suficienți oameni și toți au tier 6, deci se putea face un landing de probă. Nu scria acolo că „instigarea la CW, TC, training e responsabilitatea commanderilor”, păi unde e, că n-o văd?

Offline tom_Cat

• Global Moderator
  • Our work is never over // Daft Punk
« Reply #14 on: 2013 November, 02, 01:14:50 »
Easterner ai fost facut Field Commander.

Acum, te rog pune landing-uri si ocupa-te de adunatul oamenilor pentru Clan War.

Cata vreme nu sunt 15 + 1 oameni constant ca sa poti sa faci un training decent pe o hart, training-ul este inutil. La fel de bine poate fi facut individual sau pluton in random-uri.

Si da, asa scrie acolo: „instigarea la CW, TC, training e responsabilitatea commanderilor” - dar ce te faci cand mai multi commanderi din astia considera ca nu au de ce sa puna landing pentru CW..
pentru ca nu sunt oameni suficienti
pentru ca nu sunt tancurile necesare
pentru ca NU exista skill-ul necesar