Author Topic: Eu cu cine votez?  (Read 10194 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online Fearos

• cultivator de vise
  • WOT
  • *
  • aka inamicul
Re: Eu cu cine votez?
« Reply #60 on: 2014 November, 13, 14:39:11 »
Daca iese Monta, fac cerere de azil politic  :lolz:

Offline Zany

• Dinozaur
  • **
  • De obicei, levitez dimineata...
« Reply #61 on: 2014 November, 13, 15:06:43 »
avem prosti pe aici care voteaza cu ponta? m-am decis sa ii exclud de peste tot.

nu ai incredere in procesul de recrutare a membrilor REST?!? :)
"Cei mai multi oameni isi iubesc drama vietii lor. Lucrul de care se tem cel mai mult si caruia i se impotrivesc cel mai mult este sfarsitul dramei proprii. Atat timp cat sunt identificati cu ego-ul, lucrul de care se tem cel mai mult si caruia i se impotrivesc cel mai mult este trezirea propriului suflet.“  Eckhart Tolle

Offline bubu16051

• Nu muscati ca-s otravit !
  • Global Moderator
  • Life sucks ... and then you die !
« Reply #62 on: 2014 November, 13, 16:34:17 »
e posibil sa se fi strecurat oaresce deviationisti .... astia trebuie eliminati fara mila .....  :D
Viata e ca un fir de par din cur: scurta si plina de rahat
......
Nimeni nu moare virgin: viata i-o trage fiecaruia cel putin o data !
......
Life is a shareware and nobody knows which is the trial period

http://bubuleanu.weblog.ro

DT link: Parameciu

Offline tisty

• Cutankuncurte
  • WOT
  • *
    • http://tisty.no-ip.org
« Reply #63 on: 2014 November, 13, 19:31:56 »
Din cele 2 confruntari directe, i-a dat clasa lui Iohannis (si nu dau vina pe Iohannis ci pe staff-ul lui de campanie ca l-au trimis nepregatit sa infrunte curva de Ponta), insa tot o muie de om ramane si un jegos comunist cu influente iliesciene in ADN. Cum plm am ajuns in halul asta de jos incat sa trebuiasca sa alegi intre un securist hot si un inapt presedintele tarii in care traiesti?
Lasa ca am mai avut odata de ales intre un gigi care avea ceva cu mitraliera... si tatucu' politic a lui Ponta... si toata lumea l-a ales pe tatucu'. Acum o sa vina turma si alege la fel :) "Beeeeee" :canna:

Offline Stefan

• Administrator
« Reply #64 on: 2014 November, 13, 22:11:29 »
nu poti sa spui i-a dat clasa.

clasa nu are ce cauta intr-o fraza cu victor ponta. atitudinea asta golaneasca pentru mine nu e clasa. nu a fost nici pe vremea lui basescu, nu e nici acuma.

Offline bubu16051

• Global Moderator
« Reply #65 on: 2014 November, 13, 22:21:07 »
impresia lasata de-a lungul timpului de Ponta mi-a fost confirmata cand l-am vazut la intalnirea cu Base cu dobitoaca aia de la finante.
Perfect pe dinafara, paralel si fara replica ..... si conduce un guvern, frate, bagi plua !

Iar cu Iohannis voi vota in primul rand pentru ca nu trebuie sa fie unii si aceiasi peste tot.
Asa cum din acelasi motiv in 2004 l-am votat pe Base contra lui Nastase.
......
......

Offline namnicioidee

• Travian
  • *
  • bau bau
« Reply #66 on: 2014 November, 14, 01:45:25 »
in primul rand, cine crede ca la presedintele tarii (indiferent care din aia 2 va fi) e "schimbarea", ca odata cu noua guvernare vom iesi din cacat si alte asemenea, e rugat sa faca o baie cu multa spuma in ozon lichid. promit ca nu doare. pe bune. 

d-aci urmeaza un kilometru de text. cititi pe raspunderea proprie. nu are scopul de a promova nimic. sunt niste observatii si opinii neavizate, nu e exclus ca o parte din ele sa fie bazate pe informatii incorecte, deci nu luati de bun, cititi, documentati-va, combateti, injurati, whatever..

dat fiind ca nu practic belitu ochilor la tv, singura campanie cu care am avut vreun fel de tangenta e a lu iohannis (am inteles ca si macovei a tras tare pe partea de online da io nu am dat peste ea aproape nicaieri). l-au laudat peste tot cum ca e punctual (a se citi cinstit, pt ca aparent aceasta calitate - punctual - aparent include cumva onoare, cinste, corectitudine si toate celelalte la un loc. cumva... imi aduc aminte destul de clar de nu-stiu-ce abureala postata de o "ziarista", ca isi respecta cu sfintenie orarul si programarile de vizite la primarie. ciudat cum o fosta subalterna a lui, pe care pur intamplator o cunosc personal, e de alta parere. o fi asta nebuna..), cum ca e din pnl, nu cu comunistii, cum ca psd-ul ii fute pe aia din strainatate la alegeri (ciudat cum acu nu mai e vina lu base pt tot ce nu mere bine, e subit vina lu ponta) si iohannis e nemultumit, cum ca a fost primar inainte si lumea a fost multumita de el... nu prea halesc io ca iohannis e om cinstit si ca are coloana sa spuna nu, sau interesul sa faca ceva pt neamu asta de prosti.

a, si inca ceva, io as fi jurat ca e vb de basescu, daca nu stiam ca e altu. nu ca ar avea vreo relevanta, sunt evident doar coincidente functia anterioara de la primarie, aprecierea pt activitatea de acolo si sprijinul pnl-ului, dar pnl-ul are o istorie cel putin jenanta, si ma refer aici strict la perioada post-comunista asa ca nu pot sa nu ridic spranceana cand aud de ei. nu ca alte partide ar avea ceva mai frumos de pus la dosar, doar ca prea ii vede lumea intr-o lumina buna p-astia. si sa mor daca ma prind de ce..   cel mai mic dintre doua rele sau cum? si chiar si asa, sigur e pnl-ul ala? nu ca as fi de alta parere, intreb doar.

daca nu ma inseala memoria, in perioada post-comunista mai recenta, cand pnl, din cate stiu eu, sub o forma sau alta a avut mereu un cuvant de spus in parlamentul romaniei, s-a dat dreptul cetatenilor straini de a detine fara nici un stres si de a exploata dupa cum le pofteste inima pamant in romania, s-au privatizat aproape toate structurile de producere si furnizare a energiei electrice de la noi din tara (desi toate, fara exceptie, erau pe profit in momentul privatizarii), s-a privatizat industria petroliera(inclusiv drepturile de exploatare, de asemenea, majoritatea pe profit in moemntul privatizarii. asta s-a facut de catre psd, daca nu ma insel, da mi s-a parut ca e legata oricum de ce cacat manac io aci) si majoritatea industriilor chimice si metalurgice(bruma pe care o aveam. astea nu erau toate pe profit, insa nu am auzit inca de vreo privatizare care sa fi fost cumva in avantajul statului roman. noi am luat doar muie). nu mai zic de diversele contracte de lucrari publice sau alte asemenea. alea mi se pare mie oricum nesemnificative, in comparatie cu faptul ca suntem practic sclavi in propria noastra tara dvdv energetic (desi noi am platit tot sistemul). si prin asta din toate punctele de vedere, ca fara energie nu prea se poate si vor avea mereu mana asta bine plasata pe coaiele noastre, pt a putea strange la nevoie. 

a, poi avem energia nucleara macar, nu? si hidroelectrica, toate proiectele astea de dezvoltare cu eoliene si energie solara...
poi sa vedm, in tara sunt o gramada de hidrocentrale, majoritatea facute de ceusescu sau dupa proiecte comuniste, dar tot pe banii statului. cumva nu era pe profit societatea asta, hidroelectrica. plm, nu consuma nic, produce curent, exporta de rupe(pt ca produce doar in anumite memente si atunci, de obicei, depaseste cu mult necesarul intern la moentul respectiv), costuri mici de mentenanta, lucrari garantate inca 30 ani, dati-mi si mie vreo 15. repet, cumva nu era pe profit in perioada 2004-2007. si au inceput privatizarea, logic, ce altceva erau sa faca. partea ciudata e ca in 2012 ajunsese in topul celor mai profitabile societati din romania, fara nici un fel de investitii majore(poate doar in dansu ploii). cumva..
e drept ca nu s-a vandut complet. statu roman detine inca pachetu majoritar din cate stiu, pana o face careva vreo majorare de capital, cum au facut cu altele(vezi petrom). si la cernavoda, din cate stiu, e inca majoritar statu. mare minune mare..
alea cu eolienele si fotovoltaicele, subventionate de ue si ministeru dezvoltarii(sau cum plm ii zice) nu sunt insa la fel de misto. marea majoritate sunt oricum detinute de societati straine. nu ca ar conta asta in mod deoebit, ce conteaza insa, e ca o socientate(straina sau nu) primeste niste bani de la statu roman sa produca energie la noi in curte si apoi sa ne vanda curentu produs partial din banii nostri. cumva. nu stiu cum mai e acu, da mai era si o taxa pt energie verde, sunt si certificatele verzi pt consumatorii mari, deci platim la energie verde de rupem randurile. mi se pare ca au mai scos din ele, da nu cred ca au scos tot. deci tot un fel de sclavi si pe partea de energie verde. si nu doar ca am platit sa ne facem jugu, mai platim si sa ne da cu biciu, sa tragem mai cu spor.

probabil va intrebati de ca am enumerat cacaturile astea, chiar daca nu toate sunt opera pnl-ului, sau n-au eventual nici o legatura cu pnl-ul. poi pt ca pnl-ul asta a avut mereu o pozitie destul de stabila, chiar daca nu mereu dominanta, in parlament. si cand nu era la putere, ar fi putut sa propuna/respinga diverse proiecte de lege, sa refuze diverse cacaturi, sa atraga macar atentia.. ati auzit voi de asa ceva? poate nu stiu io, plm. si in plus, era partid majoritar la guvernare in primu mandat a lu basescu, nu?. ei cu pd-ul, pld-ul si cine pizdele mamelor lor i-au facut, au incropit alianta "da" si au constituit initial majoritatea parlamentara. io parca asa tin minte. a, ca dupa aia unii dintre pnl-istii s-au dat loviti si s-au retras, e alta discutie, care, suspectez io, nu tine de cinste, onoare si ce mai vreti voi. din ce am citit, din pnl au iesit multi pdl-istii si tot acolo s-au intors acu, cand s-a dizolvat pd, si mai de curand, cand e nevoie de sprijin pt un nou presedinte, ca s-a terminat cu basescu. in fine, toata lumea stie ca in romania e la moda sa te plimbi cum vrea pula ta dintr-un partid in altu, in asa fel incat sa nu fii niciodata printre aia in care se arunca cu cacat.
oricum, nu zic ca pnl-ul e vinovat pt toate porcariile care s-au facut in epoca basista, ar fi aberant, da ma enerveaza sa-i vad pe unii dintre aia pe care toata lumea ii injura alaltaieri, sprijinindu-l acu pe iohannis, pe care toata lumea il aplauda, si ignorand din motive inexplicabile, cum a ajuns acolo si cine-l sustine. aveti cumva impresia ca nu-l sustine nimeni? ca voturile alea vin in mod magic de la romani, nu pe filierele instalate(si platite cu bani grei) de oamenii care il promoveaza? ca sustinerea aia nu vine cu niste conditii, ca indiferent cat de cinstit e(presupunand ca e), nu va trebui sa dea inapoi, cu dobanda probabil, ce primeste acu? si de unde o sa dea, din buzunaru propriu? sunteti copii?

a nu se intelege din lungul si aberantul meu discurs ca apar psd-ul. clar nu. sub guvernarea lu iliescu, anterioara basismului, s-au facut negocierile pt aderarea romaniei la ue(ocazie cu care am luat un nr remarcabil de tepe, desi pe asta ne-am cam dorit-o majoritatea, chiar daca nu stiam exact ce-o sa implice), vanzarea petromului (cum am scris si mai sus) si sunt sigur ca inca multe alte cacaturi. nici n-are rost sa incerc sa fac lista. nu stiu daca psd-ul a orchestrat toate alea, dar nu sunt in nici un caz fan psd. incercam sa va atrag atentia ca nici dracu celalalt nu e mai putin negru. nu stiu de ce-l vede toata lumea asa. pt ca s-a eschivat suficient de bine de la raspundere? hmm, de fapt, amandoi sunt cam maronii am impresia, cam cacanii asa...
a, si nu-mi mai place de partidele astea doua ca fac aliante de guvernare cu udmr-ul, care nu e chiar ideea mea de partid care sa ma reprezinte. nu stiu ce plm reprezinta aia, da sigur nu pe mine, vreodata. in fine, am ajuns de la presedinti la partide si la pizda masii. toti ne vand en-gros, noi se pare ca tre sa depistam cine ne vinde mai scump, sau cum?

va rog sa iertati folosirea excesiva a lui "cumva", frazele interminabile, incoerenta aleatorie, lungimea absurda, frustrarea si diversele erori. 

si ca sa lamurim si cealalta chestiune, ambii distinsi domni candidati mi-au castigat aprecierea, simpatia si votul, deci sunt tentat sa-l ofer amandurora, simultan, impreuna cu niste urari de mult bine.  :ansigt:
indiferent cum as vota, unu din astia 2 va iesi presedinte. cum e mai bine? habar n-am. iohannis imi place mai mult ca om(din ce-am citit despre el, nu-l cunosc personal). tot din citite, ponta e cam naspa. asta e cam singurul meu criteriu de selectie in moemntul de fata. iohannis e sustinut de merkel? (oare ce vor nemtii de la noi? petrolul din mare? auru din apuseni? n-or fi date deja si astea?). ponta e "sustinut" de o relicva, vulpoi batran uns cu toate alifiile, nu pulifrici de politician de 2 lei. din pacate insa, relicva respectiva are antecedente cel putin neplacute. so, nimic din astea nu-l face neaparat un presedinte mai bun pe nici unu si nu inseamna nimic de bine pt mine. cum ziceam, un singur criteriu de selectie am si ala foarte nefericit.. sper ca e din cauza ca-s eu prost, beat si/sau neinformat.
noapte buna!
eu = pleoscalete

support bacteria! they're the only kind of culture some people have

Offline georgyc

• Dinozaur
  • **
« Reply #67 on: 2014 November, 14, 08:14:38 »
namnicioidee: Ai noroc ca eram la ciocolata calda (cafea nu beau) de dimineata si am avut rabdare sa citesc. Si-mi ziceati mie ca scriu mult geesh.  ::) Edit later: se pare ca si eu m-am intrecut cu gluma, dar nah, nu prea obisnuiesc sa vorbesc de politica ca nu ma uit nici la televizor de vreo cativa ani, nici nu sunt afiliat, si ma doare cat negrul de sub unghie de ea, dar uneori mai se umple paharul si trebuie sa-l golesc.

Tu de ce crezi ca am zis ca n-o sa votez? De ce crezi ca n-am votat niciodata pana acum. Nu stiu, poate oi fi fost eu plm mai precoce dar e clar: n-am simtit niciodata ca pot vota cu cineva.

Toata lumea imi zice sa ma duc, sa aleg raul mai mic din cele 2 rele. E ca si cum mi-ar pune careva pistolul la tampla si cutitul la beregata si ma pune sa aleg unul din cele 2 si-mi zice sa aleg pistolul ca e mai rapid si nedureros. Cum plm sa alegi asa ceva?  :capu:

Si vorba ta: nu se stie neaparat daca Iohannis e chiar raul mai mic in cazul asta. Au furat si mintit si pacalit si ei in egala masura dupa parerea mea.

Si totusi, intreb acum ceva: stie cineva care sunt atributiile presedintelui roman? Sau credem toti ca presedintele e zeul tarii si ca daca pui acolo pe unul din noi, singur cuc si 100% curat, exact acum in secunda asta, toate se schimba in bine brusc? Ca are toata puterea? Ca daca vine un presedinte ok dar poporul tot prost ramane, ca va fi mai bine? Ca poate mai exista si naivi p-aci.

Si cat va ganditi la tema asta pentru acasa mai zic una care m-a enervat pe mine tot timpul asta de parca n-am altceva mai bun de facut: toata lumea ma intreaba daca am votat. Eu zic ca nu, niciodata, si incepe apoi scandalul. Ca e obligatia mea. De unde pana unde e in plm mea o obligatie sa votezi?

Ca vor sa faca obligatoriu votul (o dau la intoarselea apoi), ca dau amenda celor care nu se duc sa voteze prin alte tari, ca masa pe gheata. Dar nimeni nu zice ca in cazul in care e obligatoriu votul, ai o rubrica separata cu vot nul, unde-mi pot exprima opinia de a nu fi de acord cu niciunul din candidatii respectivi. Asa DA. Daca ma obliga, sa-mi dea sansa sa nu aleg pe nimeni, asa cum e legal si moral sa fie.

Apoi o dau iarasi cu alte motivatii, gen: dar si acum te poti duce sa faci vot nul, stricand buletinul de vot cu injuraturi si o suta de stampile. Ok si acum ma intreb eu asta: mai se uita si altii din afara la ce se voteaza pe aici. Sau eu, daca as fi la conducere m-as uita la rezultate, si as vedea asa: 10% voturi corecte, 90% de voturi nule. De ce? Pai ca e poporul prost si nu stie nici macar sa puna o stampila intr-un chenar. Yaaay mi-am facut datoria de lider, de a indobitoci poporul. Acum pot fura si mai mult si mai usor. Iar din punctul de vedere al vreunui strain: uite si p-aia, un popor de idioti.

Bun, si acum varianta mea, cu vot nul special creat: 10% voturi pentru candidati, 90% voturi nule. Opaaa, stai ca s-a trezit poporul asta din somnul cel de moarte (da, referire la un imn, cica foarte important, dar nimeni nu-l baga in seama in ziua de azi se pare). Ah, si sa nu mai zic ca un vot nul majoritar atrage dupa sine schimbarea candidatilor si pierderea dreptului lor de a mai candida pentru x dati/for eva'.

Si apoi da, e corect totusi ca daca nu mergem la vot noi astia mai cu capul pe umeri sau daca votam gresit si anulam votul, o sa iasa Ponta, pentru ca sunt multi si prosti cei care-l vor presedinte pentru ca le-a promis marea cu sarea. Dar apoi ma gandesc: n-o fi mai bine si asa? Din perspectiva zisa mai sus, plus ca daca devine si mai nasol pentru tara, poate ajunge dracu' cutitu la os si 'om incepe sa iesim si noi in strada sa ne mai cerem din drepturi inapoi, ceea ce cred ca-i singurul lucru care ne va mai aduce vreodata pe calea ce buna ca natiune/popor/tara.  Ca plm, auzi tu, 16 sau 14 sau cati dracu' au fost, candidati. Zici ca au rasarit dupa ploaie ca ciupercile.

Dar daca suntem un popor de idioti care pleaca urechea la "crestem pensiile cu 1004124% !!" si merg sa-l voteze, atunci suntem condamnati la suferinta. Suntem un popor care traim de pe o zi pe alta, si pentru ca asta au dorit sa faca cei de sus, ca sa fie usor sa ne directioneze unde vor dandu-ne un cot de paine. Toti vor sa traiasca bine acum. Nimeni nu se gandeste la viitor.

Spre exemplu noi ne imprumutam de cativa ani de la FMI sa platim pensiile. Daca vor sa le creasca, deci ne imprumutam si mai mult, ce-o sa facem dupa 2 ani? Dar dupa 10? Dupa 20? O sa zica aia vreodata hop? O sa ceara vreodata banii inapoi? O sa vina vreo criza economica si n-o sa mai aiba nimeni de unde sa-ti dea pentru ca tu nu mai produci nimic? Intereseaza pe cineva de soarta copiiilor lui? Nu prea, pentru ca ei se duc sa voteze o crestere de 5% a pensiilor acum, sa traiasca ei bine.

Pe langa ce-a zis namnicioidee cu privatizarea tuturor lucrurilor care produceau ceva in tara asta, si deci am fi avut bani la buget, mai adaug ca eram 7 milioane cotizanti dupa revolutie si 3 mil de pensionari si asigurati sociali. Acum suntem aproape invers in balanta, 4 mil de cotizanti si 6 de pensionari/asigurati. (sunt cifre estimative, doar ca sa vedeti raportul, ca nu mai stiu acum pe de rost valorile). Si da, tu ai un sistem de rahat de pensii din care platesti pensia celor de acum din cotizatiile celor de acum (nu a lor de acum 40 ani), deci daca s-au injumatatit veniturile din asa ceva, si dublat cheltuielile (numarul pensionarilor), atunci cum vrei sa faci fata crescand iar pensiile?

Daca tu esti o tara cu 80% venituri din tva (produci un cacat, ca le-ai privatizat pe toate aproape, si privatizare facuta gresit/prost, de aia nu mai vorbesc), si totusi dai in cap persoanelor juridice continuu, crescand taxe, impozite si inzecind numarul de obligatii, dar nu dai nimic inapoi, de se inchid sute de mii de firme (bun, erau buticuri si firme fara activitate, dar nu toate), ce rezolvi?

Si apoi ca se fura. Subiectul tabu. Am ajuns sa fiu oarecum bucuros cand zic astia pe la tv ca am facut kilometrul de autostrada cu un pret de 5 ori mai mare ca in alte tari (deci s-a furat ca-n codru). De ce? Pentru ca stiu ca nu se poate face deocamdata nimic fara sa castige cativa de cateva ori mai mult decat trebuie, si macar ma bucur ca au facut dracului kilometrul ala de autostrada. Fata de nimic, macar l-au facut. Macar n-au furat ca pana acum si n-au facut nimic de banii aia. Ca au tot facut proiecte peste proiecte, si studii de fezabilitate si expropieri si alte cacaturi, s-au cheltuit bani garla si facut unii bani la fel de multi, dar nu s-a facut nimic utilizabil de catre popor. Macar acum se mai face cate ceva. Deci da, recunosc, imi e rusine de mentalitatea asta, dar cat timp lupt pe partea cealalta sa se ajunge la un nivel normal, ma bucur cat pot si de nivelul asta de acum, asta e.

Hai ca-i de ajuns, ma duc la inventar (yay ce weekend fericit o sa am). Poate o sa terminati si voi de citit postul meu si al lui namnicioidee pana termin eu inventarul.  :D

Offline Juss

• REST since 2005-02-14
  • Administrator
« Reply #68 on: 2014 November, 14, 19:52:57 »
Si iar vindem muraturi, ori erau gogosi? Nvm
Dupa 15 ani, pentru ca pana in ultimii 15 ani a fost debandada totala, inca se voteaza impotriva.
Constantinescu impotriva lui Vadim.
Iliescu impotriva lui Constantinescu... si Vadim.
Basescu impotriva lui Nastase
Basescu again impotriva lui Geoana
Si din nou, aceeasi poveste, Iohannis impotriva lui Ponta.

Nu stiu ce asteptari poti avea , la ce reforme, restructurari "revergorari" te poti astepta, cand nu ai votat niciodata cu cineva...ci doar impotriva...a cceva...
succes!

Offline ujellym8

• WOT
  • **
  • Got blunt?
« Reply #69 on: 2014 November, 14, 20:01:44 »
Asa se voteaza cam peste tot, ne place noua sa ne cacam pe noi mai mult insa

Offline ktistai

• R.E.S.T. FTW
  • Administrator
  • Stau pe un nor si cant la harpa.
    • 2cu2Ro
« Reply #70 on: 2014 November, 14, 21:15:57 »
Dupa 15 ani, pentru ca pana in ultimii 15 ani a fost debandada totala, inca se voteaza impotriva.

Nu stiu ce asteptari poti avea , la ce reforme, restructurari "revergorari" te poti astepta, cand nu ai votat niciodata cu cineva...ci doar impotriva...a cceva...
succes!
+1

Never explain. Friends do not need. Enemies will not believe you anyway  / The definition of insanity is doing the same thing over and over again and expecting different results / Adevarul invinge intotdeauna. In 3 cazuri din 7

Offline bubu16051

• Global Moderator
« Reply #71 on: 2014 November, 15, 12:25:01 »

succes!

nu am absolut nicio asteptare de la niciun om politic.

Dar pentru a nu se profita de absenta mea de la vot, ma duc si-mi bag plua mai adanc in ala care vreau io ..... anul asta mi-o bag in ponta ..... atat
......
......

Online Fearos

• cultivator de vise
  • WOT
  • *
  • aka inamicul
« Reply #72 on: 2014 November, 17, 01:17:26 »
FUTU-TI DUMNEZEII MA-TII DE PRIM MINISTRUL & Co!

Aproximativ 250 de romani nu au putut vota in Birmingham (Uk), li s-au inchis usile in nas pentru ca guvernul a decis sa nu se prelungeasca programul de vot.

http://www.gandul.info/politica/exclusiv-doar-ponta-poate-prelungi-programul-de-votare-in-strainatate-judecator-ccr-confirma-13567473

si un bonus Track, sa ii luam neamul neamul la p*** cu vibratorul pentru beton

https://www.facebook.com/video.php?v=10154957044390019&pnref=story