Author Topic: Casa noua  (Read 835 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Mihnea

• Newbie
  • R.E.S.T.
Casa noua
« on: 2018 December, 18, 20:55:15 »
Salut, daca v-ati putea muta maine oriunde in Romania, ce oras/zona ati alege si de ce?

Offline Stefan

• Administrator
Re: Casa noua
« Reply #1 on: 2018 December, 18, 23:30:03 »
cred ca brasov. am prieteni acolo si imi place viata de pe acolo. si clujul era o varianta, dar e prea departe de familie, si a inceput sa fie si ala super aglomerat.

Offline Mihnea

• Newbie
  • R.E.S.T.
« Reply #2 on: 2018 December, 21, 08:32:34 »
La Brasov ma gandeam si eu initial. Toata toamna am stat si am cautat apartamente, zone, etc..si am ajuns la concluzia ca sunt prea scumpe pentru ce ofera ca si oras. Ce spuneti de Timisoara? Eu locuiesc in strainatate, asa ca nu prea mai stiu foarte bine ce optiuni de dezvoltare are un oras. Ma intereseaza sa nu mor totusi de foame :)))

Offline ktistai

• R.E.S.T. FTW
  • Administrator
  • Stau pe un nor si cant la harpa.
    • 2cu2Ro
« Reply #3 on: 2018 December, 22, 11:18:00 »
Cred ca Brasov, Timisoara, Cluj ar fi optiuni viabile.
Da' Bucuresti, ce are?  :happy:
Depinde daca ai copii, vrei sa muncesti, vrei o universitate, job sau o afacere, optiuni de dezvoltare.
Personal as lua in calcul si Bucurestiul, conteaza insa foarte mult zona.

Never explain. Friends do not need. Enemies will not believe you anyway  / The definition of insanity is doing the same thing over and over again and expecting different results / Adevarul invinge intotdeauna. In 3 cazuri din 7

Offline Mihnea

• Newbie
  • R.E.S.T.
« Reply #4 on: 2018 December, 24, 12:17:11 »
Nu stiu daca as sta in Bucuresti. Mi se pare prea haotic, ca sa fiu sincer.
In plus preturile sunt cam aceleasi cu restul tarii: https://new.flatfy.ro/ansambluri-rezidentiale-in-bucuresti
Mi-as dori totusi sa am o calitate a vietii mai buna si nu cred ca Bucurestiul, asa cum este acum, poate oferi acest lucru.

Offline awawawaw

• Atmosfera e ciudata, cand bei numai apa plata.
  • Global Moderator
    • click
« Reply #5 on: 2018 December, 24, 15:56:33 »
la imobiliare? Refuz sa cred ca sunt aceleasi. Cel mult cu Clujul parca unele. altfel nici nu se compara. Parerea mea calitate a vietii foarte buna Oradea. nu stiu insa cat place.
Businessul moldovenesc: Crestem struguri, facem vin, vinul il vindem, banii ii bem.

DT promoter: Esti plictisit? Vezi ca in jurul tau toata lumea joaca DT sau ceva care nu te pasioneaza? Te cheama Puiul Galben?  Nu ai ce face? Atunci intra pe http://darkthrone.com si incearca-ti norocul.
-De ce a trecut Puiul strada?
-Ca sa se apuce de Darkthrone

Offline Mihnea

• Newbie
  • R.E.S.T.
« Reply #6 on: 2019 May, 30, 22:55:16 »
Cum sa nu fie aceleasi? Prin Timisoara nu mai gasesti nimic sub 100 de mii de euro. Aceeasi poveste prin Brasov, E jale, mai bine cumperi in strainatate!

Offline Juss

• REST since 2005-02-14
  • Administrator
« Reply #7 on: 2019 June, 08, 21:07:08 »
Ca sa vin 6 luni mai tarziu cu un raspuns, as spune Sibiu.