Author Topic: playback literar  (Read 15970 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Offline Vadim

• Daca ti-e foarte rau, inseamna ca ti-a fost si FOARTE BINEEE!!!
  • Administrator
  • Balaurian Loialist
    • Principia Discordia
Re: playback literar
« Reply #45 on: 2013 September, 24, 22:17:12 »
Sa ne bagam pula in Vama Veche

da, exact asa cum scrie-n titlu. Asta-i indemnul.Urasc oamenii care scriu articole prin fituici gen B-24-FUN, despre cum sunt ei mandri c-au fost in vama, urasc oamenii care vor sa transforme vama in "rezervatie", ii urasc la fel de mult ca pe manelisti. De ce pula mea trebuie sa isi franga mainile ca niste femei nefutute-n cur pentru a-i invata pe ceilalti sa fie civilizati? De ce trebuie sa se vaite ca niste cocote imbatranite pentru a realiza altii ce-i muzica buna? De ce nu-si dau seama ca fac valva in jurul unui loc care a fost misto doar pentru ca nu se facea valva in privintsa lui?

Declar savevamaveche.home.ro, sau go.ro , cum o fi, cel mai prost site propagandistic al anului. Plin de lamentari siropoase, plin de oameni care-mi aduc aminte de cenaclurile lui Paunescu..Ah, si care spune ceva foarte clar: e facut pentru a VINDE. E un site pur comercial.Interesele fiecaruia nu le discutam aici.

Fiecare e liber sa vina in orice statiune de pe Litoral, nu?Ca n-ai loc de oameni de kkt, asta-i altceva. Ganditi problema intr-un mod prost, domnilor.

Asta-i tzara in care traim, nu? Astia sunt romanii, nu, domnilor? Dv. sunteti civilizati facand propaganda ce pute a revolutie de scoala generala?Nu puteti opri invazia prostului gust, domnilor, pentru ca faceti parte din ea.

Decat sa faceti site-uri pe internet,
si sa chemati toti rockerii ratati sa dea concerte-n vama, mai bine v-ati duce toti tinandu-va de manutza si-ati arunca cateva trestii pe terasa lu` Ovidiu.

Sa fie mai racoare, nu de alta.

Mr. S

perfect de-acord, de-aia (si din cauza expansiunii gusturilor muzicale inerenta varstei) mi-am schimbat eu preferintele pe la 19-20 ani din vama/costinesti in mamaia nord (everything >1km from kudos sucks :lol:)...si n-am regretat niciodata, chiar din contra, ocazionalele vizite in vama in ultimii 10 ani m-au convins din ce in ce mai mult de intelepciunea alegerii...plm ultima data am fost anu' trecut o zi acolo intr-un interludiu de la housareala (si as it turned out un interludiu si de la mancare decenta) si sa-i arat prietenei vama, ca n-avusese "placerea" pana acum, si m-am intalnit cu mai multi colegi corporatisti (si nici macar vreunii prea simpatici, mai mult IT-isti :P) decat in 10 ani la kudos...pai pe vremea cand mergeam eu in vama daca vedeam d-astia ii bateam fara sa-i intrebam prea multe :))

Offline ktistai

• R.E.S.T. FTW
  • Administrator
  • Stau pe un nor si cant la harpa.
    • 2cu2Ro

Never explain. Friends do not need. Enemies will not believe you anyway  / The definition of insanity is doing the same thing over and over again and expecting different results / Adevarul invinge intotdeauna. In 3 cazuri din 7